STOWARZYSZENIE EDUKACYJNE PSZCZÓŁKA

Przejdź do treści
Bieg do miodu
Miło mi zaprosić Was do udziału w VIII Edycji BIEGU do MIODU. Jak zawsze ideą tego wydarzenia jest uznanie dla rodzinnej profesji pszczelarskiej, której efektem jest wytwarzany MIÓD PSZCZÓŁKOWSKI, wpisany w 2007 roku na Listę Produktów Tradycyjnych Ministerstwa Rolnictwa. Było to zasługą Henryka Kamińskiego, wieloletniego prezesa Rejonowego Koła Pszczelarzy w Pszczółkach,  a teraz spuścizna ta jest pieczołowicie pielęgnowana przez jego następców. Więcej informacji na temat pszczelarstwa znajdziecie na www.miodpszczolkowski.info.
W poprzednich edycjach trasa prowadziła z Gdańska-Przymorza do Pszczółek,  w stylu "prawie–Maratonu" i liczyła 32,125 km, pokonywana głównie biegiem. Od dwóch lat impreza ma charakter WIRTUALNY. Można zapisać się i zadeklarować pokonanie od 5 km do owych 32,125 km (lub  więcej), ale teraz rozszerzamy paletę aktywności i dlatego w dowolnym momencie można przejść, pobiec, pojechać rowerem lub przejechać na rolkach, a potwierdzenie (zrzut ekranu telefonu lub zegarka) przesłać na mail Stowarzyszenia najpóźniej do dnia 20.07.2022 r. Ważne, aby poza zapisami, potwierdzić udział w wydarzeniu na FB: VIII Edycja BIEG do MIODU i kliknąć "Wezmę udział".
W Pakiecie podstawowym za 37,00 pln jest pamiątkowy MEDAL i numer startowy do samodzielnego wydruku a dla chętnych (+17,00 pln) w płatnym Pakiecie rozszerzonym rękawki z logo Biegu. Szczegóły znajdują w regulaminie imprezy.
Organizatorem jest Stowarzyszenie Edukacyjne "PSZCZÓŁKA".
Patronat biegowy nad wydarzeniem objęła Grupa Biegowa 65.
Partnerami wydarzenia są także:
  • Rejonowe Koło Pszczelarzy w Pszczółkach
  • Pan Maciej Urbanek Wójt Gminy w Pszczółkach.
Tymczasem, zamawiajcie dobrą pogodę i dołączajcie do ekipy - link do zapisów.
"Od darczyńców dla darczyńców" tak można opisać piękny efekt, będący przejawem życzliwości i zrozumienia dla działań Stowarzyszenia Edukacyjnego Pszczółka.
Jeśli chcielibyście wesprzeć nasze stowarzyszenie, promujące rodzinną tradycję pszczelarską skorzystajcie z przycisku "Przelewy 24", wpłaćcie darowiznę a w podziękowaniu otrzymacie taką właśnie koszulkę.
Dziękujemy bardzo p. Joannie Maciejewskiej za przekazanie na ten cel koszulek a ta wyjątkowa grafika pt. „BE(E)ME”, z dziewczyną otoczoną pszczołami jest autorstwa niezwykle zdolnej artystki - Ewy Trabszo.
Ewa Trabszo to Ambasadorka Kultury Pomorza, polka mieszkająca w Londynie a pochodzi z Chojnic. Co roku jest obecna w czasie Jarmarku Dominikańskiego, zwykle blisko Kaplicy Królewskiej w Gdańsku. Oryginały jak i reprodukcje dostępne są na jej stronie www.evatrabszo.com. Zajrzyjcie też na profil FB oraz instagram @evatrabszo, bo znajdziecie tam wiele równie pięknych prac.
Polecamy wywiad, którego Ewa udzieliła podczas wizyty w Radio Weekend FM 19.07.2022 r. przed swoim wernisażem w Chojnicach:
Wesprzyj Stowarzyszenie – wpłać dowolną kwotę
Nr konta w SANTANDER BANK Polska S.A.
53 1090 1098 0000 0001 4501 8083
Wróć do spisu treści